“Oğlum Bak Git” davasında karar

Diyarbakır-Elazığ) D.Yolu-Diyarbakır Kuzey Batı Çevre Yolu Kesişimi Üçkuyu Köprülü Kavşak, Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Üst Yapı (BSK), Drenaj İşleri, Otokorkuluk, Aydınlatma ve Trafik İşleri Yapılması İhalesi

“Oğlum Bak Git” davasında karar

"Oğlum Bak Git" davasında karar

Sanık temizlik işçisi Selçuk Kahraman 740 lira adli para cezasına çarptırılırken, olayda kullanılan süpürgenin Gölcük Belediyesine iadesine karar verildi.
KOCAELİ Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi ile bir çocuk arasında ''oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında kavgaya dönüşerek mahkemeye taşınan olayda, sanık temizlik işçisi Selçuk Kahraman'ın ''740 lira adli para cezası'' ile cezalandırılmasına, olayda kullanılan süpürgenin de Gölcük Belediyesi'ne iadesine karar verildi. Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Selçuk Kahraman, avukatı Nuray Korkmaz, mağdur avukatı İbrahim Ulufer katılırken, müşteki Cesim K. ve oğlu Yasin K. (17) ise katılmadı. Davada tanıkların dinlenmesinin ardından sanık avukatı tarafından mahkemeye sunulan olayla ilgili cep telefonu görüntüleri izlendi. Temizlik işçisi Kahraman, savunmasında emanete kayıtlı süpürgenin Gölcük Belediyesi tarafından kendisine zimmetlenmiş olduğunu, süpürgenin belediyeye ait olduğunu söyledi. Kahraman, ''Ben uyardım, mağdur üzerime geldi. Olay bu nedenle gerçekleşmiştir. Suç işleme kastım yoktu. Beraatımı istiyorum'' dedi. Hakim, ''kasten yaralama'' suçundan sanığa verilen 37 tam günlük adli para cezasının suçun işlenişi ve sanığın ekonomik durumu dikkate alınarak, günlüğü takdiren 20 liradan hesaplanarak ''740 lira adli para cezası''na dönüştürülmesine, olayda kullanılan ''ağaç saplı süpürgenin'' Gölcük Belediyesine iadesine karar verdi. -''Verilen karara itiraz etmeyeceğiz'' Sanığın babası Mustafa Kahraman, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karara itiraz etmeyeceklerini belirterek, adalete güvendiklerini söyledi. Artık yapacak bir şey olmadığını dile getiren Kahraman, bir gazetecinin ''Oğlum Bak Git'' isimli film için kendilerine daire verilip verilmediğini sorması üzerine, ''Daireyi verdiler, 10 sene ipotek ettiler. 10 sene beni kullanmaya kalktılar, biz de kabul etmedik. Benim çocuğumu 10 sene kullanacaktı, ben de kabul etmedim. İpotek olmasaydı kabul edecektik, öyle yapınca kabul etmedik'' diye konuştu. Kahraman, bundan sonra olayla ilgili başka bir girişimde bulunmayacaklarını ifade ederek, ''Mağdur olduk tabii. Çocuğum evden dışarı çıkamadı. Onun çoluk çocuğunun ne durumda olduğunu bir Allah bilir, bir de ben bilirim'' dedi. Oğlunun işine devam ettiğini belirten Kahraman, artık bu işin bittiğini, geçen süreçte çok mağdur olduklarını sözlerine ekledi. Temizlik işçisi Kahraman ile kendisini elindeki kemerle taciz eden Yasin K. arasındaki ''Oğlum bak git'' diye başlayan diyalog ve süpürgeli kavga, sosyal paylaşım sitelerinde en fazla izlenen görüntüler arasında yer almıştı.
* Yargı mercileri tarafından verilen kararlar yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine ve olayın özelliklerine göre verilen kararlar olup; kararların emsal karar olarak uygulanıp uygulanmayacağı her somut olay özelinde ayrıca değerlendirilmelidir. Kapsamlı değerlendirme ve benzer içtihat örnekleri için ilgili departmanımız ile iletişime geçiniz.

Paylaş:

Emsal Kararlar

Yeni Eklenenler

Sosyal Medyada Biz

error: Özderin Avukatlık Bürosu - Ankara - Uzman Kadromuza ulaşmak için lütfen arayınız ! 0312 428 03 13